Moda czy Wygoda ❤️❤️❤️

Witajcie kochani ❤️

Dziś poruszę temat ubierania naszych dzieci oraz tego, jak ważne jest, aby dzieci miały wybór.

To jak się ubieramy i jak ubrane są nasze szkraby ma ogromny wpływ na nasze życie. Od wielu lat sposób ubierania odzwierciedla poglądy, upodobania lub po prostu nastrój.

Kiedy mamy gorszy dzień odruchowo wybieramy ubrania ciemniejsze, smutniejsze takie które nie będą krzyczały : dziś jest świetnie. Zazwyczaj są to szybkie i wygodne stylizacje.

Jaki ma to wpływ na otoczenie i co ma wspólnego z naszymi dziećmi? Otóż nasze dzieci mimowolnie naśladują nasze zachowanie. A co za tym idzie ich sposób ubioru, to sposób na przekazanie emocji i uczuć. A więc oznaczać to że one też chcą mieć wybór. Chcą nosić ubrania z postaciami z bajek lub w ulubionych kolorach, bo wtedy czują się lepiej.

Często słyszę od swoich chłopców, że chcieliby mieć spodnie lub koszulkę że wzorem z ulubioną(w danym momencie) postacią lub zabawka.

I może moje dzieci nie zawsze wyglądają stylowo, bo połączenie koszulki w klocki LEGO że spodniami w moro (oj tak zdarzało się 🤦) nie jest najbardziej korzystnym, to wiem że oni wtedy czują się dobrze, komfortowo i bezpiecznie. Mają poczucie że mają przy sobie wszystko co lubią i kochają.

Dlatego kochani dajmy wybór naszym dzieciom, Dajmy im możliwość pokazania siebie. Pokażmy że szanujemy ich upodobania. Nie zamykajmy się tylko na modę, pozwólmy naszym dzieciom tworzyć własne zestawy, tak aby poczuły że mogą mieć wpływ na swoje życie. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli teraz nauczymy nasze dzieci ze mogą mieć wybór, nauczymy je ze zawsze ten wybór jest.

Oczywiście jak zawsze, są wyjątki od reguły, i są sytuacje kiedy to my rodzice mamy ostatnie zdanie. Dotyczy to wszelkiego rodzaju imprez, na których obowiązuje odpowiedni strój. Ale i w takich sytuacjach można dać dzieciom wybór. Moi chłopcy są bardzo uparci, ale zdradzę wam sekret, jak ja sobie radzę z takimi trudnymi wyborami.

Przygotowuje chłopców do konieczność założenia innego stroju dużo wcześniej. Tłumacze im że będzie to dzień wyjątkowy i musimy również wyjątkowo wyglądać. Na koniec daje im wybór: krawat czy muszka 😁.

Tak , możliwość wyboru musi być 😉

A Wy jakie macie doświadczenia z ubieraniem waszych dzieci?

Piszcie i komentujcie. Będzie mi bardzo miło ❤️

Zapraszam również do sklepu, mam nadzieję a nawet jestem pewna że Waszym szkrabom przypadną do gustu nasze ubranka 😘

Strona Główna